İnternetten para kazanma 2 Ocak 2017, 20:29
adsense-para-kazanmak

Adsense ile para kazanma

Adsense ile para kazanma her webmaster ın en önemli amacıdır. Güvenirlik açısından ele aldığımızda blog yazarları açısından en iyi internetten para kazanma yöntemi Adsense diyebiliriz. Bunun en büyük sebebi Google gibi bir platformun bu reklam ağının sahibi olmasıdır.

Adsense nedir?

adsense-nedirAdsense, Google tarafından yayıncılar için geliştirilmiş olan en çok kullanılan internet reklam servisidir. Google bünyesinde toplam iki adet reklam servisi var  biri Adsense, diğeri ise reklam verenler için geliştirilen Adwords. Bu iki reklam servisi birbiri ile entegre bir şekilde çalışır reklam verenler tarafından Adwords aracılığı ile verilen reklamlar sadece Google ana sayfasında değil aynı zamanda Adsense kullanan yayıncıların blog veya web sitelerinde de görüntülenir. Bu yapı sayesinde Adsense kullanan tüm yayıncıların internet sitelerine reklam servis ettiği için ortaya dev bir reklam ağı çıkıyor.

Adsense ile nasıl para kazanılır?

adsense-ile-nasil-para-kazanilirAdsense ile para kazanmak için blog, web sitesi veya Youtube kanalına ihtiyacımız vardır. Saydığımız bu alanlara Adsense tarafından size verilen reklam kodlarını yerleştirmeniz durumunda reklamlar yayımlanmaya başlayacaktır. Google reklam politikaları açısında çok sert politikaları olan Adsense hesabını onaylatmak için çalışmalar yapmalısınız.

Adsense ile para kazanma yolları

Youtube kanalı ya da bir websiteniz var ise Adsense’ye başvurup hesabınız onaylanınca reklam kodlarını alıp ilgiliyerlere ekliyorsunuz.(web siteler için) Reklam gösterimine ve reklam tıklamalarına göre adsense den para kazanabiliyorsunuz. Adsense en çok ödeme yapan reklam firmasıdır. Bununla birlikte bazı konularda ödemeleri daha yüksek oluyor. Bunun sebebi o konu hakkında reklam verenlerin daha yüksek ücret ödemesidir. İlgi alanınız olan bir konu ve adsense nin yüksek tbm(tıklama başı maliyet) verdiği anahtar kelimeleri bulup aylık düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Adsense ile ne kadar kazanırım? 

Adsense kazançlarınız websitenizin sayfa görüntülenmesi,sayfada kalma süresi, reklam tıklama sayıları ve sitenizin anahtar kelimeleri ile değişiyor. Adsense sitenizin bin gösterim başı maliyet(bgbg) ve tıklama başı maliyet(tbm) gibi oranları belirlerken sitenizi değerlendirip otomatik olarak belirlemektedir.

işte bazı Adsense kazançları:

Bir sağlık sitesinin bir haftalık kazancı

adsense-para-kazanma

 

Bir haber sitesinin 1 aylık kazancı:adsense-para-kazan adsense-kazanc-3

Bir blog sitenin bir günlük kazancı 14,77 lira

adsense-kazanc-2 Bir blog sitesinin bir günlük kazancı 5 lira.

adsense-kazanc

 

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (3)

 1. Erol Mustafa

  bu oyunu oynamak istiyorum ne yapmam lazim

  Cevapla
 2. Gurbanberdi

  Web siteni acman lazim

  Cevapla
 3. Emre Ünsal

  Kimseye güvenmiyorsanız dahi karşınızda koskoca google var düşünülebilir

  Cevapla

Yorum Yap