Para kazandıran uygulamalar 18 Aralık 2016, 09:10
arka_plan-1

Android uygulama geliştirerek para kazanma

Mobil uygulama geliştirmek isteyenler ilk adımı Android uygulama yaparak başlıyorlar. Yaptığınız uygulamaların tatmin edici reklam gelirleri olmasını istiyorsanız uygulamanız düzenli olarak kullanılmalı ve reklamlara tıklanılmalıdır. Bu noktada oyun uygulamaları daha karlı oluyor. Çünkü mobil oyunlarda reklam izletme ve düzenli kullanım şansı daha yüksek oluyor. Angry birds, Candy crash ve Clash of clans gibi oyunlar günlük kazancı 300 bin dolar ve üstü olan oyunlardır. Siz de yıllık 40 milyar dolar kazancı olan mobil uygulama sektörüne adım atarak bu pastadan pay alabilirsiniz. Google’ın Admob uygulama servisi ile işe başlayabilirsiniz. Admob reklam tıklama başına kullanıcılara para ödüyor.

Türk girişimciler de yüksek geliri olan mobil uygulamalar üretiyor. İşte türk yapımı en iyi mobil uygulamalar:

Online kafa topu: İzmo bilişimin ürettiği oyun Masomo ile birleşerek dünyaya açıldı. Oyunun günlük 500 bin aktif kullanıcısı vardır.

Traffic rider/racer: Soner Kara’nın geliştirdiği yarış oyunları Google Play Store da 100 milyon dan daha fazla indirildi. Her iki oyununda günlük 10 bin dolar civarında geliri vardır.

Kelimelik: 8 milyondan fazla indirilen kelimelik oyunu aktif kullanıcı sayısı yüksek ve yüksek gelirli oyunlardan bir tanesidir. Ankara merkezli He2apps tarafından geliştirilmiştir.

Real basketball: Mobilecraft tarafından geliştirilen oyun 10 milyondan fazla indirilmiştir. Flick shoot ve Bilgi yarışı İstanbul Şişli merkezli Mobile craft’ın diğer başarılı oyunlarıdır.

Sizlere yine bireysel bir girişim olan Resfebe sobe oyunundan bahsetmek isterim. Giresunlu bir Türk girişimci, kodlama kısmını freelance çalışan bir Android uzmana yaptırarak güzel bir Android zeka oyunu geliştirmiştir. Daha yolun başında olan uygulamanın hatırı sayılır bir geliri vardır.

resfebe sobe indir

 

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

  1. recep Bayoglu

    İnternetten gelir sağlamak artık çok kolay ve basit.

    Size zor gibi gelen internetten para kazanma konusu tüm sırlarıyla açıklanmış ve tecrübeyle sabitlenmiş tüm kazanç sistemleri ücretsiz paylaşılmış durumda siteyi bi incelemenizde fayda var.

    Cevapla

Yorum Yap