Girişimciler 27 Kasım 2016, 14:35
evde-cerceve-yapmak

Evden yapabileceğiniz para kazandıran işler

Ev hanımları, emekliler, öğrenciler veya ek iş arayanlar için evden yapılabilecek işleri araştırdık. Hem zevkli hem de para kazandıran işleri araştırdık. Sanatsal değeri olan ve el emeği isteyen bu işleri yaparken sosyal medya ve e-ticaret siteniz sizin en büyük pazarlama aracınız olacaktır.

1.) Dekoratif Vazo:

Üzerinde salatalıktan lahanaya kadar her türlü desen olan el işi kağıtlarını kullanarak pahalı olmayan bardaklardan vazolar yapmak mümkündür. Bu zarif vazoları yapmak sadece 60 saniyedir. Kağıdı kesmek için 20 saniye, kağıda tutkal sürmek için 20 saniye ve bardağı tutkallı kağıtla kaplamak için ise 20 saniye. Hazırladığınız vazolara çiçekler, kurutulmuş aranjmanlar ve hatta kereviz sapları veya limon otu bile koyabilirsiniz. İsterseniz bardağın dibine dilek mumu koyabilir ve oluşan karışık şekilleri büyük bir keyifle izleyiniz.

vazo-yapimi11 – Elişi kağıdını ölçün ve bir makas veya maket bıçağı yardımıyla kesin. Elişi kağıtlarını kırtasiyelerden veya internetten bulabilirsiniz. Kağıdın üst kenarını eğri bırakabilirsiniz veya düz kesebilirsiniz.

vazo-yapimi22 – Kağıdın arka kısmına beyaz tutkal veya elişi dükkanlarında satılan toksik madde içermeyen akrilik dekupaj maddelerinden sürün. Yapıştırıcıyı kağıdın her tarafına sürdüğünüzden emin olun.
3 – Cam vazonuzun etrafını kağıtla kaplayın. Hava kabarcıklarını gidermek için üzerine nazikçe bastırın. Kullanmadan önce kurumasını bekleyin.

 

Peki ne kadar para kazanırım?

Renk renk çeşit çeşit yaptığınız vazoları ortalama 7 TL gibi bir ücretle çok rahat pazarlayabilirsiniz. Tasarımlarınızı kataloglayarak çevrenizdeki hediye dükkanlarına toptan fiyata pazarlayabilir ve aylık en az 1.000 lira civarında değişen rakamlarda kazanç elde edebilirsiniz.

2. Çerçeveli resimler:

evde-cerceve-yapmak

Zımpara, cam kesici, tutkal, bant, gönye, zımba, mengene gibi aletler ile şekilli resim çerçeveleri yaparak para kazanmak mümkündür. Ev hanımlarının özellikle yapmaları gerekn bir iş olan şekilli çerçeve yapımı için kendinize güzel bir tezgah hazırlamalısınız. Hazırladığınız ürünlerin kataloglarını oluşturup sosyal medyadan satabilirsiniz. Yüksek kar marjlı olan bu işte çevrenizden de talepler gelecektir.

3. Örgü işleri

evden-para-kazanma

Pamuk iplikten oyun sepeti, hurç, çamaşır torbası vb… şekilli torbalar yapabilirsiniz. 20 liraya mal ettiğiniz iplikten 50 liralık ürünler çıkartmak mümkündür. Desenler, torba boyutu ve kullanım amacına uygun dizayn bu işin püf noktasıdır. Sipariş usulü çalışmak daha mantıklıdır.

etiketler: para kazandıran işler

 

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (5)

 1. CelalCenk

  EVİNİZ VEYA İŞYERİNİZDEN UFAK BİR YATIRIMLA AYLIK 200$ VE ÜSTÜ KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ? MEMURLAR EV HANIMLARI EMEKLİLER ÖGRETMENLER ÖGRENCİLER İNTERNETİ KULLABİLEN HERKES BİZİMLE CALISABİLİR .ÖNEMLİ NOT İŞİMİZ SATİŞ VE PAZARLAMA DEGİLDİR DETAYLI BİLGİ İCİN FACEBOOK ADRESİM OLAN CELAL CENK ÇOBANOĞLU YA DA celalcenkcobanoglu@gmail.com ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ…

  Cevapla
 2. y.mimar/serdar

  (yurtdışı) & (yurtiçi) ingilizce arapça ve diğer yabancı dilleri bilen (bay/bayan) elemanlar arıyorum (whatsap) 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

  Cevapla
 3. Aynur Şenyuva

  Gerçekten çok faydalı bilgi olmuş çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 4. Ayem

  Çok güzel şeyler mutlaka deneyeceğim. Fikirler için teşekkürler.

  Cevapla
 5. Yunus Emre

  Başarılı bir yazı olmuş.

  Cevapla

Yorum Yap