Satış Yaparak Para Kazanma

Satış Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanmak için satış yapılmalıdır. Satış yapabileceğiniz birçok mecrayı internette bulabilirsiniz. Peki neden internet üzerinden satış yapmalıyız. Çünkü internet platformlarından daha kolay ve hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Birçok alışveriş mağazası üretim yapmadan alım satım yolu ile para kazanıyorlar. Örneğin; Migros, Carrefour, Wall Mart, Bim, Boyner, YKM gibi büyük markalar üretim yapmadan üreticilerin ürünlerini kendi mağazalarında satıyorlar. İnternette ise amazon.com, ebay, hepsiburada.com, sahibinden.com, n11.com vs… siteler markaların ürünlerini online olarak sizlere sunarak para kazanabiliyorlar. Sizler de websitesinde doğru niche ürünler ile satış yapabilirsiniz. İşte ürün veya hizmet satabileceğiniz mecralar:

Forumlar

Daha çok web tasarım, makale yazarlığı, haber editörlüğü, link ve tanıtım yazısı ve seo hizmeti satışlarının yapıldığı forumlar müşteri bulabileceğiniz alanlardan bir tanesidir.

E-ticaret siteleri

Gittigidiyor, sahibinden.com vb… sitelerde ürün ve hizmetinizin satışlarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Hızlı satış için bu sitelere reklam verebilirsiniz.

Sosyal Medya

Satış yapmak için en önemli bölümlerden bir tanesi burasıdır. Sosyal medya insanlara ulaşabileceğiniz en kolay yollardan bir tanesidir. Çünkü sosyal medya da vakit geçiren insanların sayısı günden güne artıyor. Özellikle genç nesil sosyal medyayı çok aktif kullanmaktadır.

Kendi siteniz

Kendi oluşturacağınız blog istediğiniz ürünleri satabileceğiniz bir platform olabilir. Özellikle news kayıtlı haber sitesi sahip olursanız yüksek hitlere ulaşmış bir haber siteniz olur. Sitenize ürününüzün banner’ınıı ya da anasayfa haberini koyarak güzel satış hacmine ulaşabilirsiniz.

Başkalarının sitesine reklam

Reklamlar her mecra için uygundur. Reklam ücreti ödeyecek gücünüz var ise sosyal medyaya, forumlara ve e-ticaret sitelerine reklam verebilirsiniz. Ya da ürününü ile alakalı bloglar ile anlaşıp sitelerine banner koymalarını sağlayabilirsiniz.

internetten satış yaparak para kazanma internet zenginlerinin en çok başvurduğu yollardan bir tanesidir.

para kazanma