Para Kazanma 4 Eylül 2016, 09:57
mobil uygulama gelistirmek

Mobil Uygulama Geliştirmek

Mobil uygulama devri bitti reklam gelirleri düştü yorumları yapılmasına rağmen popüler uygulamaların elde ettiği gelirler, mobil uygulama geliştiricilerin hayallerini süslüyor. Önce 2015 senesi yüksek gelirleri olan mobil uygulamaların gelirleri şöyledir:

Clash of clans: günlük 1.6 milyon dolar

Game of War Fire Age: günlük 1.1 milyon dolar

Candy Crash Saga: günlük 978 bin dolar

Boom beach: günlük 313 bin dolar

Big fish casino: günlük 263 bin dolar

Farm heroes: günlük 220 bin dolar

Soner Kara trafik rider ve trafik racer oyunun sahibi hem Android hem de İOS platformunda toplamda 1 milyar indirme oyununa sahiptir. Türkiye ve diğer 3 ülkede en çok indirilen oyunlardan biri olmuştur. Türk geliştirici günlük 10 bin dolar civarında geliri vardır.

Mobil uygulamadan para kazanmak için birkaç yol vardır. Banner reklam gelirleri, uygulama içi satım, ücretli uygulama satışı yolları ile mobil platformundan para kazanılabilir. En çok banner reklam gelirlerinden mobil uygulama geliştiricileri para kazanıyor.

Mobil uygulama geliştirmek için bazı yazılım programlarını bilmeleri gerekiyor. Hepsi zaman isteyen emek ve para harcamanız gereken işlerdir. Mobil uygulama üretecek kapasiteye sahip değilseniz hali hazırda olan websitenizin mobil ziyaretçilerine sitenizin uygulamasını indirtme şansınız olabilir. Bu şekilde websitenizin mobil trafiğini en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor.

etiketler: mobil uygulama geliştirmek

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

  1. Yusuf Karakaya

    Mobil uygulama oluşturmayı öğrenmeyi çok istiyorum. Fikir verebilecek ya da yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

    Cevapla
  2. sefacamkara

    play storeden yapabilirsin ancak

    Cevapla

Yorum Yap