Girişimciler 25 Aralık 2016, 20:53
evde-para-kazanma-yollari

Online para kazanma

Teknoloji çağında online para kazanma yolları gelişti ve internet ve mobil tabanlı firma sayıları her geçen gün çoğalıyor. Amerika internet firmalarının öncüsü durumundadır. Google, Facebook, Ibm ve Microsoft gibi kuruluşların merkezi olan Amerika dünyanın en büyük hizmet ihracatı yapan ülkedir. Hizmet sektöründe açık ara lider olmasının en büyük sebebi teknoloji de ileri olmasından dolayıdır. Silikon vadisi herkesin bildiği gibi Amerika’nın teknoloji merkezidir. Buradaki Stanford Universitesinden mezun kişiler bu güne kadar 17 bin adet firma kuruldu. Bunların %80’i uluslararası firmalardır. Bununla birlikte %90’ı da internet tabanlı şirketlerdir. Mobile Action bir türk girişimci tarafından kurulmuş bir yılda 3 milyon dolar ciroya ulaşmış bir şirkettir. En önemli müşterisi olan Ebay’in bir uygulamasını eğlence kategorisinde 100. sıradan 5. sıraya yükseltmiştir. İspanya ve İngiltere’de ofisleri bulunuyor. Türk girişimci Aykut Karaalioğlu sıfırdan böyle bir şirket kurmuştur.

Teknoloji pazarını iyi kullanıp büyük katma değer yaratan Amerika dünya ekonomisinde söz sahibidir. Online para kazanmak isteyenler büyük düşünüp internet üzerinden kendinizi geliştirip eğitimler almalı sabırlı olmalı ve kolay para kazanma düşüncesinden uzaklaşmalıdır. Fırsatları ve trendleri iyi takip edip bilgi ve birikiminizi kullanarak internet şirketleri kurabilirsiniz. 15 yaşındaki bir çocuğun yaptığı Summly adlı uygulama Yahoo tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştır. Summly günlük haberlerden özet çıkarabilen algoritmalara sahip bir uygulamaydı Yahoo satın aldı. Siz de dünya çapında bir markaya sahip olabilirsiniz.

etiketler: online para kazanma, silikon vadisi türk girişimciler, internetten para kazanma

 

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Umut Kerem Kavalcı

    Merhaba adım Umut bu alanlarda kendimi geliştirmek istiyorum fakat nerden başlıcağım konusunda fikrim yok yardımcı olabilirmisin Talha abi?

    Cevapla

Yorum Yap