Para Kazanma 24 Mayıs 2016, 18:24
tavuk-ciftligi-kurma

Para kazandıran işler

En çok para kazandıran işler ile alakalı derleme yaptık. Derlememiz hem kendi işini kuranlar hem de yüksek maaşlı mesleklerden oluşuyor. İnternetten belli bir kazanç elde edebilenler ya da öz sermayesi olanlar için günlük hayatta yapılacak karlı işler vardır. Ülke ekonomimizin iyi olmadığı şu dönemlerde bir çok sektörde yapılan yatırımlar beklenen karı getirmen yecektir. İşte günümüzde geçerli para kazandıran işler:

1.) Yazılım

yazılım ile para kazanma

Piyasa da en çok aranan elemanlar yazılım mühendisleridir. Bu sektörde kalifiye eleman bulmak zordur. Yazılımcılar için yurt dışı kapısı da sonuna kadar açık. Piyasa da iş analizi, veritabanı, java, mobil uygulama ve sap gibi alanlarda piyasada birçok eleman aranıyor. İsterseniz kariyer sitelerinde inceleme yapabilirsiniz. İşkur’un verdiği kurslara katılarak yazılım konusunda ücretsiz eğitim alabilirsiniz. İstanbul da oturuyorsanız Bilge Adam, Wissen akademi ve Smart pro gibi kurslarda İş Kur ortaklığı ile eğitim alıp yazılım sektörüne girebilirsiniz. Ayrıca Yazılıma ilgi duyan arkadaşlar Turkcell’in geleceği yazanlar sitesinden ücretsiz online eğitim alabilir.

 

2.)  Sürdürülebilir enerji

surdurulebilir-enerji

Gelecek nesillerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için doğal yollardan elde edilen enerjiye denir. Rüzgar, Güneş, Akıntı, Biyokütle ve Jeotermal enerjisi sayesinde sürdürülebilir enerji oluşturulabilir. Devletin de kredi ve teşvik verdiği alanlardan biri olan sürdürülebilir enerjidir. Bankalar ve Turseff bu alanda kredi veriyor. Güneş enerjisi paneli, Rüzgar panelleri, ya da Güneş enerjisi ile kurulmuş seralar piyasada sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Siz de bu piyasa da yerinizi alın.

 

 

 

3.) Doğal tarım (ORGANİK)

organik_tarim_nedirBüyük şehirlerin özellikle organik sebze ve meyve ihtiyaçları vardır. Çünkü ekolojik denge insanların yoğun yaşadığı bölgelerde daha çok bozuluyor. Çevre kirliliği ve katkı maddeleri büyük şehirlerde önemli bir problemdir. İstanbul’da yediğimiz sebze ve meyveler hormonlu ve tatsızdır. Bu yüzden oteller ve lüks restaurantlar sebze ve meyveleri şehrin dışındaki çiftliklerden alıyor. Önce müşteri portföyünüzü oluşturup bu alanda bir iş kurabilirsiniz. Sosyal medya bu konuda size yardımcı olacaktır. Güzel bir haberimiz var devletin bu konuda(sürdürülebilir enerji olursa) yardımları mevcuttur.

 

4.) Tavuk çiftliği

tavuk-ciftligi-kurma

Türkiye’nin günlük yumurta üretimi Avrupa’nın gerisindedir. Bu yüzden çiftlik yatırımlarında Devletin çok iyi teşvikleri vardır. Bu sektördeki tüm kalifiye firmalar son 10 senede %200 büyüdüler. Hala bu sektörde büyüme devam ediyor. İster yumurta üretimi, ister tavuk eti üretimi, isterseniz civciv üretimine ağırlık verip iyi kazanç elde edebilirsiniz. Bu konuyu daha detaylı ele alacağız.

 

 

 

5.) Sosyal medyada dükkan açmak

sosyalmedya para kazanm

E-ticaret sitelerinde satılan her ürün direk sosyal medya hesaplarında satılabilir. Siz de önceden belirlediğiniz bir müşteri portföyünü oluşturun. Bu müşteri kitlesine belirlediğiniz ürünleri satabilirsiniz. Yurt dışından ithal ürünlerin karı daha yüksek olur. Sosyal medya üzerinden müşterilerinize ulaşmak mümkündür. Ancak e-ticaret siteniz mutlaka olsun.

para kazandıran işler in devamı gelecek.

 

 

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (4)

 1. Adil

  Et ve süt ürünlerinde kendimize yetemiyoruz sermayesi olanlar tarafından yapılması gereken bir iş

  Cevapla
 2. Mahsum

  Tavuk çiftliğinde gerçekten mükemmel iş var şuan tanıdığım biri konyada çiftlik açtı.

  Cevapla
 3. Oyun oynayarak lara kazanmak istiyorsanız https://www.cilgintavuklar.com/kaydol.php?ref=292125 şiddetle oynamanizi tavsiye ederim

  Cevapla

Yorum Yap