Satış Ortaklığı 29 Ocak 2015, 23:57
tasarim1

SATIŞ ORTAKLIĞI 1. DERS

SATIŞ ORTAKLIĞI 1. DERS

SATIŞ ORTAKLIĞI NEDİR ve NASIL ÇALIŞIR?

Satış ortaklığı nedir soruna cevap verdikten sonra akla gelen ikinci soru bu program nasıl çalışır?

Satış ortaklığı başkalarının ürünlerinin tanıtımını yaptıktan sonra kendi referans linkimiz ile satışını sağlarsak ürün sahibi tarafından komisyon kazanırız. Satış ortaklığı sisteminin gerçek hayattaki versiyonu ise pazara gelip şu ürünü nerde bulabilirim diyen bir müşteriye aradığı ürünün bulmasını sağlayan kişinin yaptığı iştir. Google artık herkes aradığını açıkça yazmaya başladı. Satış ortakları müşteriye aradığını ulaştırarak para kazanabilir.

Satış ortaklığı programları kendi içinde 3’e ayrılır.

Pay per click: Tıklama başına kazanç dediğimiz bu yöntem sizin reklamınıza veya satış ortaklığı linkine tıkladığınızda sizin affiliate hesabınıza para yatar. Ürünün fiyatına ve ürüne reklam verenin verdiği komisyona göre kazandığınız miktar değişir.

Pay per action: Yapılan eylem başı kazanç denir. Bu sistem daha çok arkadaşlık siteleri için geçerlidir. 1 milyonun üzerinde üyesi olan birçok arkadaşlık sitesi vardır. Çoğu bu yöntemle reklamını yapmıştır. Sizin sitenizden siteye giden ziyaretçi üye olursa tıklama başına göre daha büyük bir miktar sizin hesaba yatar.

Pay per sale: Satış başı kazanç demektir. Satış ortaklığının temeli bu sistemdir. Siz tanıttığınız bir ürünü kendi linkinizden satış sayfasına yönlendirdiğinizde ürünün fiyatına göre komisyon kazanırsınız. Alışveriş siteleri %5 – %10 civarında bir komisyon verir. 1500 tl’lik bilgisayarı sattığınızda 75 ila 150 tl arasında bir komisyon alabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. austun

    birkaç sorum olacaktı ama sanırım cevapladım 🙂

    Cevapla

Yorum Yap