Satış Ortaklığı 30 Ocak 2015, 12:31
internetten para kazanmak

Satış Ortaklığı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satış Ortaklığı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ürün seçimi veya direk affiliate ağlarını seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Bir ürünü tanıtmak istiyorsanız önce ürünü güzelce araştırmalısınız. Hosting şirketlerinin affiliate ağlarına katıldınız. O şirketin müşterileri ile detaylı görüşmeniz hatta o siteden hosting hizmeti alıp deneme yapmalısınız. Marka ile alakalı yorumları geri dönüşleri incelemelisiniz. Sitenin değerini alexa sıralamasına bir bakmakta yarar vardır. Ürün popüler değildir ancak çok bir hizmet sağlıyorsa siz düşük rekabette bu ürünü sattırabilirsiniz.

Bir satış ortaklığı ağına katılırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Satış ortağı sayısına dikkat etmek gerekir. Fazla rekabet sizi daha fazla uğraştırır.
 • Satışını yapmak istediğiniz ürün kalitesi nasıldır. En önemli ve atlanan meselelerden biridir. Sitenizde istediğiniz ürünü tanıtma şansınız varken en iyi ve kaliteli ürünün tanıtımını yapmak sizlere daha iyi geri dönüşler sağlar. Ürün kaliteli olmalı ve o ürünü çok iyi tanımalısınız.
 • Ürününüz ile siteniz arasındaki uyum çok önemlidir. Sitenizin içeriği ile ürün arasında kuvvetli bir bağ olmalıdır.
 • Ürünün verdiği komisyon oranı önemlidir. Düşük komisyon veren satış ortaklığı ağı ve ürünlerden uzak durun. Ayrıca satış ortaklığı ağı ne kadar güvenlidir. Büyük ağları takip etmeniz daha eftaldir.
 • Site ve ürünler ile alakalı genel kanı nedir. Ürün satışları nasıldır.
 • Ürün sahibi sizlere destek sağlıyor mu? Ürün sahipleri sizlere ürününü satmanız için destek vermesi sizin için faydalıdır.

 

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

 1. fahri

  ben beceremem becerebilen adam için iyi birşey

  Cevapla
 2. austun

  iyi teklifler olabilir ancak herkesin yapabileceği işler değil.

  Cevapla

Yorum Yap