Satış Ortaklığı 13 Ocak 2015, 12:57
satış ortaklığı

Satış Ortaklığı Nedir?

satış ortaklığı

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış ortaklığı nedir? Satış ortaklığı sistemi aslında bir nevi firmanın altında bulunan aracı kurumlara benzetebiliriz. Yani bir şirketin distribütörlüğünü, ürünün tanıtımını ya da bizzat satışını yapan kurumlardır.

Avrupa Hindistan ve Amerika da yaygın olan satış ortaklığı sistemi kişilere yıllardan beri ekstra gelirler sağlıyor. Bir ürününüz yoksa bile biraz İngilizceniz varsa bir de site kurabilirseniz bu sistemden yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Şimdi sistemi anlatalım. Ürün sahipleri satışlarını artırmak için satış ortaklığı sistemine ürününü koyar. Satış ortakları sistemde bir hoplinki vardır. O ürünü seçtiğinde kendi linkine özgü bir bağlantı linki oluşur. Bu link ile o ürünün tanıtımını yapar. Müşteri o bağlantıya tıkladığında ürünün ana sayfasına satış ortağının linkiyle gitmiş olur. Eğer satış yapılırsa satış ortağının hesabına o komisyon yatar.

İNTERNET DÜNYASI

Ekonominin ve teknolojinin gelişmesiyle insanlar yeni iş sahalarına yöneliyorlar. İnternetin bu konuda öncülük ettiği yadsınamaz. İnternetin yaygınlaşmasıyla artık insanlar her türlü işlemini (Bankacılık, sohbet, posta, alışveriş) internet üzerinden sağlayabiliyor. İnternet ile insanlar küçük yatırımlarla büyük kazançlar elde etmeye başladı. Devasa alışveriş firmaları kuruldu. Dünyada amazon, ebay, shopping.comgibi internet üzerinden satış yapan büyük firmalar açıldı. Türkiye de ise trendyol, gittigidiyor, sahibinden, hepsiburada.com, Cliksa… Vb büyük alışveriş firmaları kuruldu. Ayrıca kişisel olarak kurulan küçük çapta mağazalar da bulunuyor.

İnsanlar daha çok internet üzerinden alışveriş yapmaya başladı. Örneğin telefon almak istediğinizde bir alışveriş sitesine giriyorsunuz karşınıza resmi çıkıyor daha sonra fiyat analizlerini yapıp özelliklerini incelediğinizde size uygun olanı alıyorsunuz ve sonunda kargoyla elinize teslim alıyorsunuz. Sistem gayet güzel işliyor. Birçok telefon firmasıyla internet üzerinden irtibata geçebiliyorsunuz.

Gelişen teknoloji insanlığa böyle güzel hizmetler sunuyor ve sunmaya da devam edecek. Sizlerde internet sektörünün bir parçası olabilirsiniz. İnternet ten para kazanmak iş yapmak bundan 5-10 sene önce hayalken şimdi ise akıllı iş adamları bu sektöre yönelmeye başladı.

Yazar Bilgileri

talha talhacolak@hotmail.com
1985 doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum. Endüstri Mühendisi olarak piyasada görev yaparken ayrıca internetten para kazanıyorum. 8 farklı reklam firmasında hesabım var ve düzenli olarak ödeme alıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

  1. Furkan ÖĞDEN

    ersaguyelik sitesi de doğal kozmetik ürünleri bu yolla satıyor, ilgilenenler için tavsiye ederim

    Cevapla
  2. austun

    böyle işler yapmak gerçekten cesaret işi bence daha sakin bişeyler bulmak lazım .

    Cevapla

Yorum Yap